Park Chopina

Nowe osiedle w Mysłowicach

Powrót do strony głównej

Program Mieszkanie dla Młodych

Program MDM umożliwia młodym ludziom spełnienie swojego marzenia, jakim jest posiadanie własnego mieszkania poprzez wprowadzenie w 2014 roku dopłat rządowych na zakup lokalu z rynku pierwotnego.

Już dziś jest możliwość wyliczenia limitów cen a także wysokości dopłat dla mieszkań na naszym Osiedlu Park Chopina.

Jest jednak kilka warunków, które beneficjent musi spełnić, żeby ubiegać się o dopłatę. "Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych" ma wspierać osoby do 35 roku życia, przy czym osoba, która kończy 35 lat w danym roku może skorzystać z programu do końca danego roku kalendarzowego.

W przypadku małżeństw liczy się wiek młodszego współmałżonka. Program ten promuje rodziny z dziećmi, które mogą dostać maksymalnie 20% dopłaty, natomiast single i pary bezdzietne 10% wartości odtworzeniowej kupowanego mieszkania.

Rodziny z dziećmi mogą otrzymać 15% dopłaty, która dodatkowo może się zwiększyć o 5% jeżeli w ciągu 5 lat od transakcji urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko.

Co ważne dopłaty będą dostępne dla osób kupujących mieszkanie o powierzchni do 75 m2 lub dom o powierzchni do 100 m2, powierzchnia ta może się zwiększyć o 10 m2 w przypadku rodziny z trójką dzieci. Dopłata będzie liczona maksymalnie dla 50 m2, więc kupujący mieszkanie 50-metrowe mieszkanie dostanie taką samą dopłatę jak kupujący większy lokal mieszkalny. Warunkiem koniecznym jest jednak zmieszczenie się nieruchomości w limicie cenowym, który spełnia nasza inwestycja tj. 4 284,00 zł/m2.

Najwyższa możliwa dopłata na naszym Osiedlu Park Chopina to aż 38 950,00 zł.

Co ciekawe, wsparcie będzie miało formę wkładu własnego do kredytu hipotecznego, a kredyt musi być zaciągnięty w złotych, na co najmniej 15 lat i stanowić przynajmniej połowę ceny mieszkania. Kupowane mieszkanie musi być pierwszym dla danego beneficjenta i służyć jedynie celom mieszkaniowym. Dodatkowo mieszkania nie będzie można sprzedaż wcześniej niż po pięciu latach.

Masz pytania? 0 801 801 781